Fiyat teklifi al

Tamamlayıcı sağlık sigortası teklifi al

Sağlık poliçesi alan herkese %60'a varan indirimsigortamdakik.net?

Sigorta yaptırmak için doğru yerdesiniz

Zorunlu Trafik Sigortası, Tamamlayıcı Sağlık Sigortası, Özel Sağlık Sigortası, DASK ve Konut Sigortası ihtiyaçlarında müşterilerine en iyi sigorta tekliflerini sunmasının yanı sıra, alınan teklifleri de karşılaştırarak müşterilerinin en uygun seçeneklerle buluşmasını sağlamaktadır. Ayrıca satın alma ve satış sonrası süreçlerde de 7/24 danışmanlık hizmetiyle müşterilerimizin yanındayız

35 firmadan en uygun teklif

 • Lider sigorta şirketleri
 • Doğru sigorta ürünü
 • Ödenebilir sigorta fiyatları

Sürekli destek

 • Sürekli bilgilendirme
 • Kişiselleştirilmiş ürün
 • 21 yıllık tecrube

Tamamlayici Sağlık Sigortası

Tamamlayıcı sağlık sigortası, hastalık veya yaralanma gibi durumlarda özel sağlık hizmetlerinde yapılan masrafları kapsayan bir poliçedir.  Tercih ettiğiniz tüm durumlarda veya seyahat durumunda öngörülemeyen olaylardan ya da sağlık sorunlarından kendinizi korumak için tercih edilen isteğe bağlı bir sigorta çeşididir.

 Tamamlayıcı Sağlık Sigortasının Kapsamı:

 • Bir hastalıkla ilgili muayene ve tedaviler

 • Kaza ile ilgili muayene ve tedavi

 • Hastalık veya kaza nedeniyle hastaneye yatışlar

Biz karşılaştırıyoruz, siz tasarruf edin!

Sigortamdakik.net tarafından sunulan Tamamlayıcı Sağlık Sigortası hizmeti, 35 sigorta şirketinin tekliflerini kapsar. 

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Avantajları Nelerdir?

Tamamlayıcı sağlık sigortası, hali hazırda sosyal güvenlik kurumuna bağlı çalışarak, sigortalı olan kişilerin, SGK anlaşmasına özel olarak hastanelerde ekstra ücret ödemeden muayene, tedavi ve tahlil hizmeti almasını sağlayan bir poliçe modelidir. SGK’nın imkanlarının sunmuş olduğu sağlık hizmeti, her türlü özel hastanenin maliyetini ödeyemeyebilir. 

 • Tamamlayıcı sağlık sigortasına sahip olarak daha ciddi sağlık durumlarında nitelikli olarak SGK anlaşmalı, özel hastaneden yararlanmak için yüksek miktarda ücretler ödemenizin önünün geçilmesini sağlar. 

 • Kısacası Tamamlayıcı Sağlık Sigortası hem ayakta tedavi hem de yatarak tedavi olma imkânı da SGK’nın karşıladığı bedelin üstünü tamamlayan bir poliçedir. Bu sayede sıkıntılarına çözümler bulunabilir.

 • Tamamlayıcı sağlık sigortası kapsamının dışında olan belli durumlar da vardır. Bu durumların sigortaya dahil olup olmaması da sigorta şirketlerine göre değişkenlik gösterir. Sigorta yaptırmak isteyen kişide halihazırda bir hastalık durumu varda mevcut hastalık teminatı, sigorta dışını kapsamaktadır. 

 • Sigorta yaptıran kişinin SGK sigortası aktif değil ise tamamlayıcı sağlık sigortası yine devre dışı kalmaktadır. Bütün diş tedavileri ve ilaç masrafları tamamlayıcı sigorta kapsamı dışındadır. 

 

Tamamlayıcı Sağlık Sigortasını Kimler Yaptırabilir?

Tamamlayıcı sağlık sigortasını kimler yaptırabilir sorusu da cevabı merak edilen sorulardan birisidir. SGK’ya bağlı işçi, memur ve bağ-kurlu gibi devletin sağlık sigortası yaptırılabilir. Eğer SGK kapsamında bir sigorta çatısı altında değilse, tamamen sağlık sigortasından yararlanma hakkı vardır. Tamamlayıcı sağlık sigortası bireysel olarak çalışır. 

SGK çalışanı ise ve aile için de tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırmak için eş ve çocuklar için ayrı ayrı ödemek durumundadır. Bu poliçede SGK’daki gibi sadece babanın sigortası, bütün aileyi güvence altına alır. Ancak sigorta şirketleri ailelere bu konuda avantajlı ve göz önünde bulundurulabilir. Tamamlayıcı sağlık sigortası da birçok yönden destek sağlamaktadır.

SGK’nın sunmuş olduğu sağlık hizmeti, her özel hastanenin maliyetine göre karşılayamayabilir. Tamamlayıcı sağlık sigortasına sahip olarak, daha ciddi sağlık durumlarında etkili bir SGK anlaşmalı özel hastaneden yararlanmak için yüksek miktarda para ödenmesinin önüne geçer. 

Tamamlayıcı sağlık sigortası hem ayakta tedavi hem de yatakta tedavi hizmetlerinde SGK’nın karşılamış olduğu bedelin üstünü tamamlayan bir poliçe türüdür. Böylelikle aile bireylerinin tamamlayıcı sağlık sigortası sayesinde güvence altına almaktadır. Kısa süre içerisinde sağlık sorunlarına çözüm bulunabilir.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Fiyatları Nasıl Hesaplanır?

Hastalık veya kaza risklerine karşı yapılan tamamlayıcı sağlık sigortasının, birtakım kriterlere bağlı olarak fiyat hesaplanır. Hesaplama esnasında yatarak ya da ayakta-yatarak olmak üzere iki tür tedavi teminatı hesaplanır. Bu sebeple poliçeye ekleyebilen teminatların içeriğine aynı şekilde sayısına bağlı olarak ödenmesi gereken prim tutarı da değişiklik gösterebilir. 

Limitsiz yatarak tedavi, yenileme imkânı ve belli bir sayı ücretsiz ayakta tedavi, hesaplamada baz alınan teminat seçeneklerine örnek oluşturmaktadır. Yoğun bakım, radyoterapi, kemoterapi gibi küçük müdahale giderleri, özel oda ya da refakatçi giderleri ise yatarak sunulan tedavilerin ödenmesi arasında yer almaktadır. Poliçeden yararlanmak isteyen bireylerin aktif çalışan olup olmaması, tıbbi geçmiş, aile ve çocuk durumu ve tıbbi geçmişi ve cinsiyeti, yapılacak hesaplamada önem taşıyan başlıca kriterleri oluşturmaktadır. 

Sosyal güvenlik kurumunda sağlık güvencesi bulunan kişilerin bakmakla yükümlü oldukları eş ve çocuk için ayrı prim hesaplaması yaptırmaları gerekir. Yatarak-ayakta tedavi içeren poliçelerde doğum teminatına da yer ayırır. 

Doğum teminatı, yeni doğan bakım ve mamografi gibi ek teminatların tümü, standart tablo dışında hesaplanır. 

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Tamamlayıcı sağlık sigortası hesaplanması için, 18 ile 60 yaş arasını kapsamaktadır. Bu sebeple poliçe primleri hesaplanırken başvuru esnasındaki yaş düzeyi dikkate alınır. Sigorta priminin hangi vade ve tutarlarda, hangi şekilde ödeneceğinin, hazırlanan poliçede mutlaka yer alması gerekmektedir. Poliçeye dair yapılmakta olan tüm hesaplamaların, Türkiye sınırlarında 1 yıl boyunca geçerliliğini korumaktadır. 

Başlangıç tarihinden öncesine ait olan tedavi masraflarını, ilaç teminatlarını ve diş tedavileri poliçeye dair yapılan bütün hesaplamaları dışında tutulmaktadır. Hazırlanan poliçenin iptali söz konusu olduğunda ise sözleşmenin başlangıç tarihinden başlayarak, geçen süreyi ve toplam tazminat tutarı ön planda tutularak iade edilecek prim tutarı netleşir. 

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Sorgulama Nasıl Yapılır?

Tamamlayıcı sağlık sigortası sorgulama, işlemleri için e-devlet uygulaması üzerinden kısa ve pratik bir yöntemle sorgulama yapılabilir. Var olan sigorta poliçeye dair bilgiler rahatlıkla öğrenebilir. Aynı zamanda, genel sağlık sigortası tescil ve prim borcu sorgulaması gibi hizmetler sayesinde sağlık sigortası borcun olup olmadığını veya sigortanın aktif olup olmadığını da öğrenmesi mümkündür.

E-devlet sistemine mobile imza yardımı veya şifreyle beraber, giriş yaptıktan sonrası, arama kutucuğuna GSS Borç Dökümü yazarak sorgulama kısmına ulaşım sağlanır. Arama sonucu karşılaşılan ilk çıkan Genel Sağlık Sigortası Tescil ve Prim Borcu Sorgulama linkine tıklanarak, sorgulama sayfasını açabilir. Gereken bilgilere rahatlıkla ulaşılabilir. 

Tamamlayıcı sağlık sigortası sorgulama cinsiyetine, bulunduğu şehre, yaşına ve sigorta poliçesinde yer alan teminat kapsamına göre farklılık gösterir. Bireysel veya aile için tamamlayıcı sağlık sigortası fiyatlarını hesaplamak için sağlık sigortası için başvurulan sayfadan, istenen bilgilerin girilmesi gereklidir. İnternetten TSS teminat ve fiyat karşılaştırmaları olarak incelemek için tamamlayıcı sağlık sigortası seçilmelidir. 

 • Tamamlayıcı sağlık sigortası sorgulamasını internet üzerinden rahatlıkla yapılabilir. E-Devlet üzerinden giriş yaparak tamamlayıcı sağlık sigortası poliçesi ile ilgili detaylara ulaşılabilir. Sağlık konusunda oluşabilecek sıkıntılara karşı hazırlıklı olmak için sağlık sigortası ile geleceğe dair güvenceye almak hedeflenir. Tamamlayıcı sağlık sigortası memur, devletin sosyal güvenlik hizmeti altında olan bütün çalışanlar, tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırabilmektedir. 

 • Eğer ki SGK kapsamında bir sigorta çatısı altında değilse, tamamlayıcı sağlık sigortasından yararlanma hakkına sahip olmaz, ayrıca tamamlayıcı sağlık sigortası bireysel olarak alır. SGK çalışanı kişi, ailesi için de tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırmak için eşi ve çocuklarına ayrı ayrı prim ödemek zorundadır. 

 • Bu poliçede SGK’daki gibi sadece babanın sigortası, bütün aileyi güvence altına almaz. Fakat sigorta şirketleri ailelere bu konuda yardım ve değerlendirme seçeneği verir. Bununla beraber kurumlar da kendi çalışanları için tamamlayıcı sağlık sigortası yapma imkânı tanır. 

Tamamlayıcı salık sigortası, temel olarak Sosyal Güvenlik Kurumu’nun imkân sağladığı sigorta desteğinin üstünü tamamladığı için yalnızca büyük şehirlerdeki özel hastanelerde değil aynı zamanda SGK’nın ülke genelinde anlaşmalı olduğu bütün hastanelerde geçerli sayılır. SGK’nın anlaşmasının bulunmadığı hastanelerde ise bu sigortalardan yaralanma imkânı yoktur. Tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırmak için eş ve çocuklar için ayrı prim miktarı ödenmesi gerekiyor.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Teklifi Nasıl Alınır? 

Fiyat konusunda belirlenen miktara uygun bir sigorta şirketine teklif yollanır. Gereken bilgiler verildikten sonra çok kısa bir süre sonra teklif gönderilir. Seçilen tamamlayıcı sağlık sigortasına göre ödeme yapılır ve poliçe mail olarak yollanır. Sigorta şirketleri, poliçe başlangıç tarihinden itibaren belirli hastalıklar için bekleme zamanı uygular. Sigorta şirketlerinin yatarak tedavi teminatı için uygulamış olduğu bekleme sürelerini sigorta şirketinin sayfasından öğrenilebilir. 

SGK ve tercih edilen sigorta şirketi ile anlaşmalı birçok özel hastanede geçerli olarak, sağlık kontrollerine gidilebilir. Tamamlayıcı sağlık sigortası teminatlarını ancak sigorta şirketinin anlaşmalı olduğu sağlık kuruluşlarından tedavi olunması gerekir. Anlaşmalı olmayan bir hastanede tedavi olunacaksa, tedavi masraflarını sigorta karşılamayacaktır. 

Tamamlayıcı sağlık sigortası almadan öncesinde, eğer sürekli olarak gidilen bir doktor veya hastane varsa hastanenin sigorta şirketi ile anlaşması olup olmadığını kontrol edilmelidir. Sigorta şirketlerinin tamamlayıcı sigorta kapsamında anlaşma yaptığı hastanelerin güncel listesini seçilen sigorta şirketinden öğrenilebilir.

Tamamlayıcı sağlık sigortası, poliçe kapsamında dahil edilmeyen hiçbir masrafı karşılamaz. Bazı sigorta şirketleri, sigortalarına diyetisyen muayenesi hediye edebilir. Hediye edilen diyetisyen muayenesi bir adet ile sınırlı olarak kalabilir. 0-80 yaşları arasında SGK’lı olan herkes tarafından tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırabilir. 

Tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırabilmenin ön koşulları arasında, SGK’nın aktif halde olmasıdır. Eğer SGK sahibi kişi aktif değilse veya yoksa, genel olarak sağlık sigortasını primlerini dışarıdan kendisi ödeyerek kendi tamamlayıcı sağlık sigortası alabilir.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Kapsamı ve Teminatları Nelerdir?

Tamamlayıcı sağlık sigortası kapsamı ve teminatları, yatış ve tedavi masrafları ile birlikte acil durumlardaki harcamaları kapsayan teminatları kapsar. 24 saat süreden az olmak şartıyla beraber, hastanelerde yatmayı gerektiren durumları, tamamlayıcı sağlık sigortası karşılar. 

 • Ameliyat, ameliyat öncesi ve sonrası için tetkik, ameliyat sonrası fizik tedavileri ve rehabilitasyon, tıbbi malzemeler, evde bakım, suni uzuv ve ambulans gibi gererken sağlık ihtiyaçlarının tüm sağlık hizmetlerinin teminatını kapsamaktadır. 

 • Hastanedeki tedavi süreci tamamlandıktan sonra doktorun gerekli görürse, sigorta şirketinin onayı ile beraber sağlık personeli görevlendirilir. 

 • Evde bakım sunularak tedavi süreci tamamlanır. Suni uzuv teminatında, sigortalı olan kişinin bu süre içerisinde meydana gelebilen kaza veya hastalık sonucu kaybedilen uzvu yerine koymak amacıyla takılan protezleri karşılar. Bu protezlerin bakımlarını, yatarak tedavi teminatı kapsamında değerlendirir. 

 • Tıbbi malzeme teminatı kaza veya hastalık konucu uygulanacak olan bir tedavinin parçası olarak, vücuda dışarıdan destek olarak ve tıbbi amaçlar için kullanılır. Taşınabilir, elastik bandaj, kişiye özel atel, ortopedik bot, dizlik, korse, tabanlık, boyunluk, dirseklik, bileklik, dizlik, kol askısı, rom walker, oturma simidi, alçı terliği, koltuk değneği, ürostomi torbası ve kolostomi torbasından itibaren tıbbi malzemeler ile yara veya yanık tedavilerinde kullanılan örtücü malzemeler tamamlayıcı sağlık sigortası tarafından karşılanır. 

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Yatarak Tedavi Kapsamı Nedir?

Yatarak tedavilerde, poliçe başlangıcı itibariyle 3 ay sonra aktif hale gelir. 3 aydan önce yatarak tedavi gerekiyorsa, tedavi durumunda sigorta şirketi hiçbir masrafları karşılamaz. Fakat acil bir durum söz konusuysa, kaza sonucu yaralanmalarda, kırmızı alandan hastaneye giriş yapıldığı an bekleme süresi geçersiz sayılır ve sigorta şirketi masrafların tamamını karşılamaktadır. 

 • Planlı ameliyatlarda hastaneye yatış yapılmadan önce, en az 3 gün önce sigorta şirketine hasar talebi iletmelidir. Sigorta şirketi provizyon onayı verdikten sonra hiçbir ücret ödeme yapmadan ameliyat yapılabilir. Tamamlayıcı sağlık sigortaları, yatarak veya ayakta tedavi giderlerini karşılar. Fakat ayakta tedavi hizmetinde belirli bir limite kadar sınırlıdır. 

 • Sigorta şirketleri farklı limitler belirler. Ameliyatlar gibi hastanede yatarak tedavi süreçlerinde durumların giderleri ve kemoterapi, radyoterapi gibi ciddi tedavilerde bu kapsamda sigorta şirketleri tarafından karşılanmaktadır. Bunlarla beraber tedavinin evde devam edilen hastaların bakım giderleri de suni uzuv ve tıbbi malzemeler de poliçede belirlenen limitler dahil edilir. 

 • Özel sağlık sigortasından farkı, özel sağlık sigortasından yararlanmak için tedavileri SGK anlaşma şartı aramaz. Sigorta şirketleriyle anlaşmalı olan bütün hastanelerde sigorta desteği sağlanır. Bu sebeple özel sağlık sigortasının primi, tamamlayıcı sağlık sigortasına oranla daha çoktur. Tamamlayıcı sağlık sigortasının temel amacı, SGK’lı anlaşma hastanelerde SGK’nın katkısıyla beraber, destekleme amacı olduğu için fiyat olarak daha makuldür.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Neleri Kapsar?

Bu sigorta çeşidi tahlil, tetkik, muayene ve küçük cerrahi müdahaleler gibi ayakta tedavi hizmetleriyle oda, yemek, refakatçi, diyaliz ve bunun gibi benzer yatarak tedavi hizmetlerini kapsamaktadır. Ayrıca bu kapsamların dışında sayılan durumlarda da ek teminat paketleri temin ederek tamamlayıcı sağlık sigortasının kapsamını daha geniş bir hale getirmek de mümkündür. 

Poliçe hizmeti sunan sigorta şirketlerine göre poliçelerin kapsamı farklı şekilde hazırlanabilir. Bu sebepten dolayı poliçeler ve ek teminatlar hakkında daha detaylı bilgi almak için hizmet alınacak sigorta şirketine danışılabilir. Tamamlayıcı sağlık sigortası kapsam dışında olan belirli durumlar da mevcuttur. Bu durumların sigortaya dahil edilmemesi de sigorta şirketlerine göre farklılık gösterir. 

Eğer sigorta yaptıran kişi SGK sigortası aktif değilse tamamlayıcı sağlık sigortası yine devre dışı olacaktır. Bütün ilaç masrafları ve diş tedavileri, tamamlatıcı sigorta kapsamının dışında tutulur. Ücretsiz ek teminatları, sigorta şirketine göre farklılık göstermektedir. Tamamlatıcı sağlık poliçesinin standartlarını yükseltmek için ekstra olarak, bir ücret verilmez. Sigorta şirketinin anlaşmalı olduğu sağlık kuruluşlarında belirli bir miktar kullanılır. 

Tamamlayıcı sağlık sigortasının kapsamı, tıbbi danışma hattını istenilen zamanda ulaşılması, ambulans, check-up, psikolog, diyetisyen ve diş bakımı paketi gibi ek hizmetlerden yararlanılabilir. Doğum teminatı, ayakta teminatı ile beraber poliçenin içerisine eklenir. Ek prim ödeme koşulu ile gereken bekleme süresini doldurduktan sonra, hamilelik ve doğum ile ilgili masrafların sigorta şirketi tarafından karşılanmaktadır. 

Tamamlayıcı sağlık sigortası, doğum teminatı kapsamında gebelik rutini, kontroller, gebelik tahlil ve tetkikleri, sezaryen doğum ve normal doğum masraflarını karşılamaktadır. Tamamlayıcı sağlık sigortası doğum paketi olarak bu hizmetler alınabilir. 

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Fiyatları Ne Kadar?

Tamamlayıcı sağlık sigortası fiyatları kapsamında yatarak tedavi teminatı alınabilir. Sadece yatarak tedavi teminatı ile bir poliçeye ödenecek ücret ortalaması alınır. Hem yatarak hem de yatarak tedavi teminatı, bir sağlık poliçesi alınması durumunda ortalaması hesaplanarak ödenmesi gereken ücret çıkarılır. 

Tamamlayıcı sağlık sigortası fiyatları, cinsiyet, yaş ve yaşanılan şehre göre farklılık gösterebilir. Bu sebeple net fiyat için teklif alınması gerekir. Sigorta sahibi bireyin yoğun çalışma saatleri, kronik rahatsızlık, stres ve kaza gibi birçok ihtimal hem bedensel olarak hem de zihinsel sağlığı kötü yönde etkilemektedir. Sağlık ile ilgili sorun yaşandığında, bu süreci en küçük hasarla atlatmak için tamamlayıcı sağlık sigortası önemlidir.

Özel hastanede hizmet almak için tamamlayıcı sağlık sigortasından faydalanılabilir. Bu sigorta çeşidi sayesinde, sigorta başlangıç tarihinden itibaren ortaya çıka sağlık sorunlarının, muayene, tedavi giderleri ve tetkiklerin poliçede belirtilen teminatlar kapsamında Sosyal Güvenlik Kurumu geri ödeme kuralları ve özel şartlar ile beraber karşılanır. Tamamlayıcı sağlık sigortası devlet tarafından destekli bir sigorta çeşididir. 

Özel sağlık sigortası, primleri ile beraber kıyaslandığında çok daha düşük primler ödenmesine ve SGK’nın kapsadığı sağlık hizmetlerinden ayrıcalıklı olarak faydalanmaya yardımcı olacaktır. Tamamlayıcı sağlık sigortası hizmeti sayesinde, beklenmeyen bir durumda veya ciddi sağlık sorunlarında yüksek miktarda masrafları ödemek zorunda kalınmaz. Sadece aile içerisinde çocuklara tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırılabilir veya tüm aile bireyleri ile beraber çocuklarında poliçenin kapsamına dahil edilebilir. Sigorta sahibi birey kendi işine sahipse, tamamlayıcı sağlık sigortası kapsamında aynı özel sigortasında olduğu gibi gelir. Vergi indiriminden faydalanabilir.

 

Nasıl çalışıyoruz

Sigortalama aşamalarında teklifler için
neler yapıyoruz?

01

Sizi dinliyoruz

İhtiyaçlarınızı öğrenmek için sizi dinliyoruz

02

Araştırıyoruz

Size uygun sigorta için acentalardan teklif alıyoruz

03

Size sunuyoruz

Sizin için en uygun fiyat ile poliçenizi oluşturuyoruz.