Fiyat teklifi al

Özel sağlık sigortası teklifi al

Özel sağlık poliçesinde %45'e varan indirim fırsatlarısigortamdakik.net?

Sigorta yaptırmak için doğru yerdesiniz

Zorunlu Trafik Sigortası, Tamamlayıcı Sağlık Sigortası, Özel Sağlık Sigortası, DASK ve Konut Sigortası ihtiyaçlarında müşterilerine en iyi sigorta tekliflerini sunmasının yanı sıra, alınan teklifleri de karşılaştırarak müşterilerinin en uygun seçeneklerle buluşmasını sağlamaktadır. Ayrıca satın alma ve satış sonrası süreçlerde de 7/24 danışmanlık hizmetiyle müşterilerimizin yanındayız

35 firmadan en uygun teklif

 • Lider sigorta şirketleri
 • Doğru sigorta ürünü
 • Ödenebilir sigorta fiyatları

Sürekli destek

 • Sürekli bilgilendirme
 • Kişiselleştirilmiş ürün
 • 21 yıllık tecrube

Özel Sağlık Sigortası

Sağlık sektöründe maliyetler hızla artmaktadır. Bu durum ise özel sağlık sigortasına olan ilgiyi daha fazla artışa itmiştir. Özel sağlık sigortası hastalık ya da herhangi bir kaza yaşamanız durumunda ağır maliyetli tedavilere karşı sizi korur. 

Yatarak ya da ayakta tedavi sağlık hizmetlerinden 1 yıl boyunca yararlanırsınız. Özel sağlık sigortasına doğum durumunu hatta doğacak bebeğiniz içinde güvence oluşturabilirsiniz. Özel sağlık sigortasının avantajlarından biride özel hastanelerde istediğiniz doktora tedavi olmanızdır. Özel sağlık sigortanızın bütçenize göre düzenleyebilirsiniz. Poliçenizde var olan limitleri ayrı ayrı düzenleyebilirsiniz.

Sigortamdakik.net olarak her anınızda yanınızdayız! Herhangi bir sağlık probleminde sigortamdakik.net tek muhatabın!

Özel Sağlık Sigortası Nedir?

Özel Sağlık Sigortası, kaza veya hastalık gibi sağlığı riske atabilecek istenmeyen durumlar ile karşı karşıya kalındığında, ortaya çıkan sağlık masraflarının güvence altına alındığı sigorta çeşididir. Özel sigorta, bütçeye uygun şekilde anlaşmalı özel hastanelerden sağlık hizmeti alınmasıdır. Özel Sağlık Sigortası, tedavi sürecindeki giderlerin zorlanmadan karşılanabilmesi için lüksten çok ihtiyacı destekler. 

 • Özel sağlık sigortaları için SGK’lı olma şartı bulunmaz. Özel sağlık sigortası ile hastalık veya kaza durumlarında özel hastanelerden sağlık hizmeti alınabilir. 

 • Beklenmedik bir sağlık sorunlarına karşı tedavi güvencesi olması için özel sağlık sigortası ile mümkün hale gelir.

 • Özel sağlık sigortası anlaşma dahilinde faydalanılabilen sağlık hizmetlerini garanti altına almaktadır. İsteğe bağlı bir şekilde iyi şartlar altında hizmet alınabilir. Söz konusu sağlık sıkıntılarında ihmal edilmeyecek bir alan ve iyi doktorların iyi şartlarda tedavi olma avantajı verir. 

Yatarak tedavi, ilaç giderleri ve doktor muayenesi, laboratuvar hizmetleri, fizik tedavi ve yurt dışı ayakta tedavi hizmetlerini de ele alır. Gereken durumlarda normal şartlarda ödenen sağlık giderlerinin çok daha fazla altında bir maliyetle, tedavinin en kaliteli desteği sağlar.

 • Özel şartlar bölümünde yer alan farklılık gösterebilen, poliçe kapsamı içerisinde sunulan farklı sigorta paketlerinin sahip olduğu farklı özellikleri dikkate alarak en uygun sigorta ürününü tercih edilebilir. 

 • Birçok sağlık kuruluşundan hiç ödeme yapılmadan veya az miktar ödeyerek gereken tedavi alınır. Hizmet bedeli oldukça yüksek olan ciddi tedavilerde, ek ödeme yapmaya gerek kalmaz. Maddi ve manevi açıdan sağlık ile ilgili tüm konuların ayrıntılı olarak planlanması, sağlık riskleri ile başarılı bir şekilde destek sağlar.

 • Eş ve çocukların sağlığını en uygun teminat ve avantaj fiyatlarını, doğru ürünü tercih ederek korunur. En seçkin sağlık kurumlarında modern yöntemlerle beraber mali kaygı duymadan karşılanması için hazırlanmış bir sigortadır. 

 • Sağlık giderleri, genel ve özel şartlarda dahil olmak üzere poliçede belirtilen limitler doğrultusunda karşılanır.
   

Özel Sağlık Sigortası Kapsamı ve Teminatları Nelerdir?

Özel sağlık sigortası kapsamı ve teminatları, yurt içi ve poliçe olması halinde yurt dışı ayakta ve yatarak tedavi hizmetlerini kapsamış olduğu ve ilgili masraflar yoğun bakım, küçük müdahaleler, yatış sonrası fizik tedavi, evde bakım, yardımcı tıbbi malzeme, tıbbi danışmanlık ve ambulans hizmetleri, suni uzuv teminatı, tercih edilen poliçe kapsamında ayakta tedavi giderleri, tercih edilen poliçe kapsamında gebelik takip giderleri, doğum teminatı, teni doğan bebek teminatı, check up teminatı, tercih edilen poliçe kapsamında rehabilitasyon giderleri, kaza sonucu vefat teminatı ve kaza sonucu maluliyet teminatı gibi pek çok tedavi imkanı sunulabilir. 

 • Özel sağlık sigortası, bütün detayları ile oldukça fazla imkânı vardır. En uygun sağlık çözümlerini her zaman hazır olmasını sağlar. 

 • Sağlık konusunda en önemli unsur bu kapsam ve teminatlar altında özel sağlık sigortası tarafından güvence altına alınır. 

 • Eş ve çocuklarında sağlık güvencesini korumak içinde yine bu sigortadan yararlanılabilir. 

 • Özel sağlık sigortası ve tamamlayıcı sağlık sigortası en önemli özelliği, kişinin herhangi bir ciddi sağlık sorununda, anında ve uygun fiyatta temin etmesini sağlar.

Sigorta sahibi kişilere sağlamış olduğu faydalar ve avantajla, özel hastane ve doktor seçme şansı, ekonomik seviyede olan tedavi giderleri, hastanın kendisini maddi ve manevi olarak yurt dışında yararlanabilme imkânı tanır. 

Özel Sağlık Sigortası Neleri Kapsar?

Özel sağlık Sigortası neleri kapsar? poliçesi kapsamında yer alan teminatlar 2 ayrı alana ayrılır. Yatarak tedavi ve ayakta tedavi olarak uygulanan tedavi hizmetidir. Sağlık sigortası sahibi olan kişinin, olası risk durumları karşısında maddi anlamda koruyor. Hastaya uygulanacak olan cerrahi operasyonlar, yatış gerektiriyorsa ortaya çıkan masraflar yatarak tedavi teminatı kapsamında değerlendirilir. Radyoterapi, kemoterapi, yoğun bakım, suni uzuv, ameliyat, refakatçi ve oda giderleri gibi çeşitli masraflar bu teminat limitleri dahilinde karşılanır.

Fizik tedavi teminatı içerisinde ye alır. Sigorta poliçesine limitsiz bir şekilde imzalama durumunda birtakım ek teminat imkanlarından da faydalanılabilir. Limitsiz poliçenin sağladığı olanakların başında şüphesiz olarak doğum sigortası gelmektedir. Gebelik kontrolü, bebeğin sağlık sorunları ve bebek muayenesi doğum sonrasında tüm masraflar yine özel sağlık sigortası doğum teminatları sayesinde giderilir.

 • Yatarak tedavi sürecinde poliçenin başlangıç tarifi itibariyle yatarak tedavi gerektiren tıbbi müdahale bütçesi karşılanır. Sigortalının dahili veya cerrahi yatışlar, cerrahi veya hekim ücreti, ameliyat malzeme giderleri, kapsam dahilinde olur. 

 • Ayakta tedavi poliçesinin başlangıç tarihi itibariyle beraber ayakta tedavi giderleri, tıbbi müdahale masraflarını karşılamaktadır. 

Özel Sağlık Sigortası Tedavi Kapsamları Nelerdir?

 • Herhangi bir cerrahi müdahale

 • Poliçe limiti dahilinde uzuv ve protezler

 • Ameliyat esnasında kullanılacak tıbbi malzemeler 

 • Diş tedavi giderleri

 • Yoğun bakım masrafları

 • Yurt dışı tedavi teminatı

 • Kemoterapi işlemleri sonrasında muayene giderleri

 • Ambulans hizmeti

 • Evde bakım tedavi planı

 • Fizik tedavi uygulamaları

 • Rehabilitasyon hizmetleri

 • Hamilelik ve doğum hali teminatlarıdır.

Sigortamdakik.net tarafından sunulan Özel Sağlık Sigortası hizmeti, 35 sigorta şirketinin tekliflerini kapsar. Birkaç dakika içinde ortak şirketler tarafından önerilen teklifleri karşılaştırarak size en uygun sigorta teklifini sunuyoruz. 

35 sigorta şirketinden bütçenize en uygun teklifi alın! sigortamdakik.net’li olmanın ayrıcalıklarını yaşayın! Ya da 7/24 alanında uzman sigorta danışmanlarımızdan hizmet alabilirsiniz.
 

Özel Sağlık Sigortası Nasıl Yaptırılır?

Sağlık giderleri, teminatlar ve limitler dahilinde karşılayıp istenen kalitede sağlık hizmeti almayı sağlayan sağlık sigortasını yaptırmak kısa ve kolay bir işlemdir. Sadece yatarak tedavi teminatlı bir sağlık poliçesine ödenecek ücret ile daha detaylı ve kapsamlı bir sağlık poliçesine ödenen ücret arasında ciddi farklar vardır. Özel sağlık sigortası teminat kapsamını, ihtiyaçlara göre belirlenir ve bütçeyi daha fazla zorlamadan kolayca tedavi olunur. 

Özel sağlık teminatları için belirlenen limitler önemlidir. 

Poliçenin var olan her teminat için ayrı ayrı limit belirlenebilir. Limitli bir sağlık poliçe seçme durumunda, daha düşük miktarda prim ödenir. Ancak limitsiz bir sağlık poliçesi düzenlenirse, ödenecek olan primde aynı oranda yüksek olacaktır. Dikkat edilmesi gereken noktalardan biriside daha düşük prim ödemek için limit tutarı, en alt seviyelere çekilmelidir. İleride yüksek maliyetli bir hastalık ile karşılaşma durumunda, belirlenen limit sağlık giderlerini karşılamayabilir.

 • Sağlık poliçesinin limitlerini belirlerken olası riskleri ve maliyetleri göz önünde bulundurmak daha avantajlı olur. 

 • Katılım payı uygulaması da bütçeye uygun özel sağlık sigortası almaya yardımcı olur. 

 • Katılım payı oranı, olası bir hastalık durumunda tedavi masraflarını sigorta şirketi ile beraber ödenecek tutarı ifade eder. Katılım payı oranı belirlerken sigorta alacak kişinin ödemesi gereken miktarı hesap edilmelidir. 

İstenen anlaşmalı doktor veya anlaşmalı sağlık kurumlarından tam kapsamlı bir sağlık kontrolü, teşhis etme ve tedavi görme hizmetleri almayı sağlar. Yurt içinde veya dünyanın neresinde olursa olsun ihtiyaç duyabileceği bu sigorta türü ile poliçe kapsamı dahilinde her zaman hazırlıklı olur. Sigorta anlaşmalı hastane, poliklinik, tanı merkezi, fizik tedavi merkezi, doktor ve eczane muayenehanelerinin tümünü kapsayan kurumlardan gerekli hizmet alınır. 

Yatarak tedavi kapsamı ve teminatları, sigortalının tercih ettiği ürüne ait poliçelerle beraber teminatlar dahilinde, önlem alınarak uygulanmaya başlanır. Sigortalının tedavisinin hastanede yatarak yapılmasının gerekli olduğu durumlarda oluşan sağlık giderleri, belirlenen sağlık sigortası paket dahilinde tedavileri ele alır. Ayakta tedavi yapılması ve teminatları da yatarak tedavi kapsamlarında olduğu gibi, poliçelerde detaylı olarak belirtildiği şekliyle devam ettirilir.

Özel Sağlık Sigortası Fiyatları Ne Kadar?

Özel sağlık sigortası fiyatları, sigorta yaptıracak olan kişinin o anki sağlık durumuna, cinsiyetine, yaşına, medeni haline, sigortanın geçerli olacağı hastane geçmişine ve hastalık geçmişine kadar. Ek maddeler ekletmek de poliçenin fiyatında değişiklik oluşturacaktır. Bu sebeple özel sağlık sigortasının ücreti konusunda net bir tutar vermek yanlış bir sonuca çıkacaktır. 

 • Sigorta şirketlerinin, kişinin sağlık durumunu ve risklerini, daha iyi takip edebilmesi ve yıllar içinde daha uygun fiyatlar verebilmesi için özel sağlık sigortası yaptırmaya ne kadar erken başlanırsa o kadar katkı sağlayacaktır. 

 • Bütçeye göre ve beklentilere en uygun olan, özel sağlık sigortasını bulmak adına detaylı bir araştırma yapmak önemlidir. 

 • Farklı teklifleri değerlendirerek, kişiye uygun bütçeye sahip özel sağlık sigortası seçeneği alınmalıdır. 

Özel sağlık sigortası primi ile alakalı, kişiden kişiye farklı olan fiyat aralığı bulunur. Ödenmesi gereken prim sigortasının yaptırılacağı kişinin yaşı, cinsiyeti, sağlık durumu ve poliçenin içeriği kapsam bağlamında değişkenlik gösterir. CIP Check-up, diş tedavileri gibi hizmetler, ödenecek olan prim ücretinin değişmesine neden olur. 

Bu nedenle özel sağlık sigortası ücreti ile ilgili kesin bir rakam söylemek zordur. Sağlık sigortaları kapsamında kullanılan bir başka yöntemde, tamamlayıcı sağlık sigortasıdır. Özel sağlık sigortası ile aynı değildir. Anlaşmalı olan kurumlarda yaptırılması gereken tanı, tedavi ve muayene süreçlerinde oraya çıkabilecek ek masraflar için kaygılanmanın önüne geçecektir. 

Sağlık sorunlarının bir anda ortaya çıkabildiği göz önünde bulundurmak gerekir. Yarını da güvence altına almanın bir yolu olan özel sağlık sigortası, sadece sağlığı değil aynı zamanda ek maddi yükü de azaltır. Sigorta ile anlaşmalı kurumlarda MR çektirmek için haftalar sonrası için randevu verilebiliyor. Böyle riskli durumlarda kalmamak adına, sıra sorunu olmadan, özel hastanelere başvurmayı tercih ediliyor. Halbuki özel sağlık sigortası için ödenen ücret, dikkate alındığında yıl içinde alam gereksinimi duyulabilen sağlık hizmet, sonucunda ortaya çıkabilecek ekstra miktara göre daha düşük bir bütçe ödeyerek bu avantalardan faydalanabilmeyi sağlar.

Özel Sağlık Sigortası Sorgulama Nasıl Yapılır?

Özel sağlık sigortası sorgulama, yaptırmak için alanında yetkin çalışanlarla beraber teklif sunması gerekiyor. Gereken bilgiler girildikten sonra teklif gönderilir ve özel sağlık sigortası için ihtiyaç duyulan seçenek belirlenir. Daha sonrasında belirlenen özel sağlık sigortasının poliçesi mail olarak yollanır. Belirtilen tarihlerde rahatlıkla ödenir. Bu sayede bütçeye en uygun olan özel sağlık ihtiyaçlarına göre, sigorta ürünü elde edilir. Alınan teklifler içerisinde kişiye en uygun görülen satın alınabilir. 

Yabancılar Özel Sağlık Sigortası Yaptırabilir Mi?

 • Türkiye’de bulunan yabancıların da oturma izinleri varsa ÖSS yapılabilir. Eğer oturma izinleri yoksa, yabancılar için özel olan sağlık sigortasına başvuruda bulunması gereklidir. 

 • Doğru sağlık sigortasını doğru zamanda yaptırmak, yeterli sağlık hizmetlerini alabilmek ve bütçeye uygun olması açısından çok önemlidir. 

 • Eğer SGK’lı bir kişi, yurt dışında sıklıkla kalıyorsa, bütçeyi zorlamadan ve özel sağlık kurumlarından özenli sağlık hizmeti almak isteniyorsa, tamamlanmış sağlık sigortası yaptırılması daha mantıklı olur. Bunun dışında ailede kalıtsal bir hastalık veya daha önceden rahatsızlanmış anacak iyileştikten sonra yeniden nüksetmesi olası bir hastalık yoksa en mantıklı seçenektir. 


Özel Sağlık Sigortası İle Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Farkları Neler?

Kişinin kapsamını kendi ihtiyaçlarına göre belirlemesi, tamamlayıcı sağlık sigortası, kişisel koşulların belirten bir yapıya sahiptir. Hem yetkin sağlık hizmetlerinden yararlanmayı sağlayacak, hem de bu hizmetin ağır faturasını, kişinin cebini ve yüksek fiyatları yansıtmayacaktır.  

Değişkenlik gösteren hayat koşularına yönelik ek teminatlarla beraber her an genişletilebilen bir sigorta, daha güvende kalacaktır. Ek ödemeler bütçeye bir yük getirmeyecekse ve yurt dışında da sağlık hizmetlerinden yararlanmak daha önemli bir seçenekse bu durumda özel sağlık sigortası daha isabetli bir seçim olacaktır. Esnetilebilir özelliği sayesinde, özgürlük vadeden özel sağlık sigortası, en ihtimalli sağlık hizmetini en pratik yolla almak için en çok önerilen sigorta çeşidi olarak kabul edilir. 

Göründüğü üzere tamamlayıcı sağlık sigortası ile özel sağlık sigortası arasında ihtiyaçlara ve alım gücüne göre değerlendirme gereken bazı temel farklılıklar bulunur. İki ayrı sigortanın kapsam ve özelliklerini bilerek, kendi kişisel ihtiyaçlar çerçevesinde ele alınmalıdır. Doğru sağlık sigortasını doğru zamanda yapmaya yardımcı olacaktır. Tamamlayıcı sağlık sigortası ve özel sağlık sigortası arasında listelenen ayrımları inceleyip en makul olan ve en doğru zamanda sahip olunabilir. 


Özel Sağlık Sigortası Teklifi Nasıl Alınır?

Özel sağlık sigortası teklifi alma, sigorta şirketlerinin özel sağlık tekliflerini değerlendirerek, kişiye en uygun olan sigorta çeşidi tercih edilmelidir. Özel sağlık sigortası zaman kaybı yaşatmadan ayrıntılı olarak tedavi olabilme imkânı veren bir sigortadır. Normal şartlarda daha yüksek miktarda olan sağlık giderleri, daha düşük primler ödeyerek kolaylık sağlar. Özel sağlık sigortası primleri, birtakım etkenlere bağlı, farklılık gösterebilir.

 • Poliçe sahibi kişinin sonradan ekleyebileceği güvence satısı artış gösterdikçe, sigorta primlerini de doğrudan yükseltmektedir. 

 • Sigorta şirketleri arasında sunulan sigorta teklifi, bütçeyi aşıyorsa poliçeyi kendi ihtiyaçlara ve gelir durumunda göre yeniden şekillendirme imkânı bulunur. 

 • Sigorta poliçesinde etkili olan, fakat sigortalı kişi tarafından kontrol altına alınamayan diğer huşular vardır. 

 • Hastanın cinsiyeti, yaş durumu, yaşadığı il ve ikamet adresi, sağlık poliçesinin bulunup bulunmadığı, poliçeden tek kişiyi ya da diğer aile fertlerinin baz alınması, sigortalının geçmişte geçirmiş olduğu hastalıklar, alkol-sigara kullanımı ve sigortalı olan kişinin kilo ve boy ölçüleridir. 

Düşük primler ödeyerek özel sağlık sigortasından faydalanmak için başvuru doldurabilir ve teklif aldıktan sonra çok kısa bir süre içerisinde özel sağlık sigortasına sahip olunabilir. Kısa ve hızlı bir şekilde sağlık güvencesi koruma altına alınır. Özel sağlık sigortasının avantajları, bir kaza veya hastalık durumunda ağır maliyetli tedavilere karşı güvence oluşturulur. Ayakta ve yatarak tedavi teminatı ile beraber birçok sağlık hizmetinden 1 sene boyunca yararlanılabilir.

 


Özel sağlık sigortası ile doğum sürecinde kullanabilir hatta doğacak olan bebek için sağlık sigortası güvence altına alınabilir. Özel sağlık sigortası teminatı, seçme durumunda yurt dışında da aktif bir şekilde kullanılabilir. Özel sağlık sigortası sayesinde istenen doktorla beraber tedavi sürecine başlanabilir. Kurumsal, aile ve bireysel olarak özel sağlık sigortası temin edilebilir.

Nasıl çalışıyoruz

Sigortalama aşamalarında teklifler için
neler yapıyoruz?

01

Sizi dinliyoruz

İhtiyaçlarınızı öğrenmek için sizi dinliyoruz

02

Araştırıyoruz

Size uygun sigorta için acentalardan teklif alıyoruz

03

Size sunuyoruz

Sizin için en uygun fiyat ile poliçenizi oluşturuyoruz.