Fiyat teklifi al

Kasko sigortası teklifi al

Kasko yaptıran herkese 1000 TL'ye varan hediye çekisigortamdakik.net?

Sigorta yaptırmak için doğru yerdesiniz

Zorunlu Trafik Sigortası, Tamamlayıcı Sağlık Sigortası, Özel Sağlık Sigortası, DASK ve Konut Sigortası ihtiyaçlarında müşterilerine en iyi sigorta tekliflerini sunmasının yanı sıra, alınan teklifleri de karşılaştırarak müşterilerinin en uygun seçeneklerle buluşmasını sağlamaktadır. Ayrıca satın alma ve satış sonrası süreçlerde de 7/24 danışmanlık hizmetiyle müşterilerimizin yanındayız

35 firmadan en uygun teklif

 • Lider sigorta şirketleri
 • Doğru sigorta ürünü
 • Ödenebilir sigorta fiyatları

Sürekli destek

 • Sürekli bilgilendirme
 • Kişiselleştirilmiş ürün
 • 21 yıllık tecrube

Araç Kasko Sigortası

Kasko sigortası, aracınızın başına gelebilecek bütün riskleri teminat altına almaktır. Kasko sigortası, zorunlu trafik sigortasından ayrı olarak yaptırılan ve isteğe bağlı olan bir sigorta çeşididir. Zorunlu trafik sigortası, bir kaza anında karşı tarafın maddi zararlarını karşılarken sizin zararlarınızı karşılamaz. Fakat kasko sigortası, anlaştığınız teminatlar dahilinde uğradığınız zararları karşılar. Kasko poliçesi ile opsiyonel teminatlar ve hizmetlerimiz arasından istek ve ihtiyaçlarınıza göre en uygun olanları bir araya getirerek sizlere hizmet sunuyoruz.

Teminatlar;

 • Çarpma-Çarpışma

 • Yanma, kundaklama

 • Hırsızlık olayı

 • Çekme / Çekilme

 • Terör olayları

 • Sel / Su Baskınları

 • Deprem/ toprak kayması vb.

 • Değer Koruma sistemi

 • İMM Şahıs Başına bedeni

 • İMM kaza başına bedeni

 • Ferdi kaza ölüm hali

 • Ferdi kaza sürekli sakatlık hali

 • Ferdi kaza tedavi giderleri

Ek Teminatlar

 • Radyo-Teyp

 • Klima

 • Diğer Cihazlar ve aksesuarlar

 • LPG ve tank

 • Hukuksal koruma avantajı

 • Sürücü ile ilgili hukuksal koruma

 • Mini onarım paketi

 • Merkezi kilit değişimi teminatı

 • Hasarsızlık indiriminin korunması

 • Anahtar teslim teminatı 

 

Size şeffaflığı ve ihtiyaçlarınıza en uygun teklifleri garanti ediyoruz.

sigortamdakik.net tarafından sunulan kasko sigortası hizmeti, 35 sigorta şirketinin tekliflerini kapsar. Birkaç dakika içinde ortak şirketler tarafından önerilen teklifleri karşılaştırarak size en uygun sigorta teklifini sunuyoruz. İşte yapmanız gerekenler:

 • Formu kişisel verileriniz, plakanız ve araç bilgileriniz ile doldurun;

 • Karşılaştırılan otomobil politikalarının fiyat ve özelliklerinin listesini keşfedin;

 • İhtiyaçlarınıza en uygun teklifi seçin, araç fiyatını bloke edin veya poliçeyi çevrimiçi satın alın.

 • Sigortamdakik.net olarak hasar anında da her zaman yanınızdayız! Hasar anında sigortamdakik.net tek muhatabın!

 • 35 sigorta şirketinden bütçenize en uygun teklifi alın! sigortamdakik.net’li olmanın ayrıcalıklarını yaşayın!

 • Ya da 7/24 alanında uzman sigorta danışmanlarımızdan hizmet alabilirsiniz.

Araç kasko sigortası, zorunlu trafik sigortası karşı tarafın aldığı hasarları güvence altına alır. Kasko sigortası ise kaza durumunda araç sahibinin aracını güvence altına alır. Kasko teminatında aracın hasara uğraması, çalınması veya benzeri durumları kapsamaktadır. Kasko bedeli de bu sebeple sigorta poliçesinin kapsamına göre değişmektedir.

Kasko sigortası zorunlu değildir. İsteğe bağlı olarak yaptırılabilir, kaskonun kapsamını yine kasko sahibi belirler. Zorunlu trafik sigortası ve kasko iki temel araç sigortasına hizmet eder. Trafik sigortası zorunlu, kasko isteğe bağlı olarak tercih edilir. Ek teminatları da kapsamaktadır. Kasko ile trafik sigortasının temeli budur.

Bir motorlu kara taşıtı kasko sigortasına sahipse, sigortayı yaptıran araç sahibinin ve aracının zarar göreceği bir durumla karşılaşmamasını temin etmektedir. Kasko yaptıran araç sahibi, aracının ve kendisinin trafikte karşılaşabileceği zararlara karşı güvence altına almaktadır. Kasko sigortasının amacı da sigorta sahibine ait motorlu aracın uğrayabileceği zararları karşılamaktadır. Kasko yaptırılması ise kanunen zorunlu tutulan bir sigorta çeşidi değildir. 

Kasko sigortasını yaptırmak tamamen araç sahibine bağlıdır. Fakat trafikte karşılaşılabilecek muhtemel risklerde göz önüne alındığında kasko sigortası, aracın ve araç sahibinin güvence altında olduğunun güvencesini sağlamasıyla beraber büyük önem arz etmektedir. Bununla beraber ek teminatlar sunulan araç sahiplerine, kasko sigortası tercihlerinde esneklik sanarak özel kasko planları yapılabilir. 

Yaşanabilecek olası riskler, trafik kazaları, aracın yanması, araç ve araç parçalarının çalınması veya çalınmaya teşebbüs ve ferdi kayıplar bu riskler arasında yer almaktadır. Bu risklere karşı aracın ve araç sahibinin kesinlikle kendini güvence altına alması gerekir. Kasko sigortası zorunlu olmasa da yaptırılması önemlidir. Fazlasıyla avantaj sağlayan bir sigortadır. Kaskonun konusu, sigorta sahibi ve aracı olduğu için zorunlu trafik sigortası, karşı tarafın hasarını karşılarken kasko sigortasına sahip kişinin kendi kaskosu tarafından karşılanır.

Araç Kasko Sigortası Nedir?

Araç kasko sigortası, sigorta sahibini ve aracını trafikte karşılaşabileceği her türlü durumda, güvence altına alan bir sigorta çeşididir. Yaşanabilecek riskler, trafik kazaları sonucu oluşan hasar, aracın yanması, aracın çalınması veya çalınmaya teşebbüs edilmesi ve ferdi zararların oluşma durumudur. Kasko teklifi almadan önce teminat altına alınan bu riskleri de detaylı olarak bakılması gerekir.

Trafik kazaları, araca demiryolunda veya karayolunda kullanılabilen motorlu ya da motorsuz bir araçla çarpılması sonucu, oluşabilecek kasar kasko sigortası aracı ve sürücüye teminat sağlar. Araç hareket halindeyken ya da hareketsiz konuda durduğu zaman. 

Hareketli veya hareketsiz bir cismin sigortalı araç sahibini veya karşı taraftaki araç sahibinin iradesi dışında araca çarpmış ise devrilmesi, düşmesi ve yuvarlanması gibi olası kazalarda meydana gelen hasarları da güvence altına almaktadır. Kazaya sebep olan kötü niyet veya muziplikle sebep oldukları kaza sebebinde oluşabilecek kayıplar da kasko sigortası tarafından genel koruması altındadır.

Aynı şekilde kasko sigortası, sigortayı kapsayan aracın bir kaza sonucunda yanması veya patlaması gibi olayların ortaya çıkacak hasara karşı güvence sunmaktadır. Aracın veya araçta olan aksesuarların çalınması, çalınmaya teşebbüs edilmesi ile karşı karşıya kalınırsa, kaybedilen kayıplara karşı da sigorta teminatı altındadır. Kasko sigortası yaralanma veya hastalık durumu oluşması halinde sigortanın sigorta sahibine eşlik eden tarafın, uygun bir sağlık kurumuna nakledilmesine güvence altına alır.

Kasko sigortası, hastalık ve yaralanma gibi durumların yaşanması halinde sigorta sahibinin ve sigortalıya eşlik eden tarafın uygun bir sağlık kurumuna nakledilmesini güvence altına almaktadır. Ayrıca sigortalının tedavi görmesinin gerekli bulunması durumunda, sigortalının ailesinden birinin konaklama ve seyahat masraflarını da üstlenerek teminat altına alır. Kasko sigortası, ödeme yapıldıktan sonra 1 yıl boyunca geçerlidir. Eğer poliçe ödemesi taksitle gerçekleştirilirse, sigorta peşinatın ödendiği gün başlatılır. 

Online Kasko Sigortası Nasıl Alınır?

Online kasko sigortası, internet sitesi üzerinden resmi sayfalardan online olarak alınabilir. Kredi karı ile yapılan ödemelerde taksitli kasko fırsatlarından yararlanılabilir. Online kasko sigortasını internet üzerinden hızlı bir şekilde satın alınabilir. Online kasko teklifi almak için T.C. kimlik ve cep telefonu numarasını teklif almak için girilmesi gereken bilgilerdir. Çok kısa bir süre içerisinde kasko tekliflerini tek bir sayfadan görüntüleyerek rahatlıkla karşılaştırma yapılabilir. 

Anlaşmalı sigorta şirketlerinin teklifleri arasından arasın en geniş kapsamlı bir şekilde koruması altına almak istiyorsan en geniş teminatlı kaskoyu seçebilir. Fiyat konusunda daha dikkatli gidilmesi gerekiyorsa daha uygun fiyatlı kasko sigortası tercih edilebilir. En uygun fiyata maksimum teminatlara sahip kaskoyu akmak için de önerilen teklif seçeneği daha uygun olacaktır. Satın alma işlemi bittikten sonra poliçen e-mail adresinden bilgiler gönderilecektir.

Aracın başka bir araca çarpması, aracın başka bir aracın veya yabancı bir maddenin çarpması gibi durumların kasko sigortası tarafından devreye girecektir. Aracını irade dışında bir yere çarpası veya üçüncü kişilerin araca zarar vermesi, aracın ve parçaların çalınması ve aracın yaması durumlarında yine kasko sigortası devreye girer.

Birçok yönden sigortanın büyük bir avantajı vardır. Herhangi bir kaza durumu yaşandığında yüksek maliyetlerle karşı karşıya bırakarak çok zor bir duruma mazur kalmadan yardımcı olacaktır. Bu nedenle kaskonun avantajlarına detaylı olarak araştırmak gereklidir. 

Zorunlu trafik sigortası yalnızca karşı tarafın yapmış olduğu hasar meydana geldiği zaman karşılarken, kasko sahibinden kaynaklı meydana gelen kazalarda da aracın oraya çıkan zararı kısmen veya tamamen karşılamaktadır. Yaşanan kazalarda veya bir arıza yaşanması durumunda araç hareketsiz hale gelebilir veya sigorta hizmetinden yararlanmada sorun yaşamamak adına, aracın hareket halinde olmaması koşulu aranabilir. Bu nedenle çekici hizmetine başvurulması gerekebilir. 

Kredi Kartı ile Online Kasko Alınır Mı?

Kredi kartı ile online kasko yaptırmak için incelikle sigorta şirketlerini araştırmalı ve en uygun bulunan güvenilir siteden gereken bilgiler girildikten sonra teklif gönderilir. Seçilen kasko sigortası seçeneğiyle beraber kısa süre içerisinde aracın kaskosu alınabilir. 

Yapılan mesleğe göre özel indirimlerden yararlanabilir. Farklı seçeneklerde kasko sigortası istenebilir. Taksitli ödeme seçeneğiyle beraber poliçe alma işlemi kolay ve hızlı bir şekilde tamamlanabilir. Kasko ile beraber araç ile ilgili her şeyi tek noktadan kolayca takip edilebilir. Kredi kartıyla beraber bankadan bankaya göre taksitlendirilme imkânı sunar. İnternet üzerinden rahatlıkla kasko işlemleri tamamlanır. Güvenceli kasko teklifleri alabilir, poliçe almak için işlemleri rahatlıkla gerçekleştirilebilir. 

İnternet üzerinden aracın kasko sigortası yaptırmak pratik ve kısa süren bir işlemdir sigorta şirketleri arasında en uygun bulunan seçilerek kasko sigortası yaptırılır. Gerekli bilgiler girildikten sonra kasko tekliflerini karşıladıktan sonrası, en uygun kasko sigortasını seçerek satın alınabilir. Satın alımının ardından, kasko sigortasının poliçesi mail adresine gönderilecektir. Kasko sigortasına sahip bir aracın herhangi bir kaza sonucu hasar varsa, kasko sigortası devreye girer ve destek çıkar.

Kasko sigortası, sigortalıya ait aracın alabileceği maddi hasarları teminat altına almaktadır. İsteğe bağlı olarak yaptırılan bir sigortadır. Bu sigorta sayesinde kişinin aracının başka bir araca çarpması veya aracın yabancı madde çarpması sonucu hasara neden olması gibi birçok faktörün etkilenmesine neden olur. Aracın yanması, araç parçalarının çalınması gibi olası risk durumlarını maddi hasarını güvence altına almaktadır. Ayrıyeten kasko sigortası kaza durumunda karşı tarafa verilmiş olan zararlarda da devriyeye girer. Kasko sigortası, belirtilen durumlarda büyük miktarda ödeme yapmak zorunda kalmamak için kasko sigortası önemlidir.

Kasko Sigortası Nasıl Hesaplanır?

Kasko sigortası nasıl hesaplanır? Sorusunun yanıtı ise sigorta yaptıracak kişinin sahip olduğu aracın tipi, markası, üretim yılı, aracın plakası, sürücünün ehliyet süresi, mesleği ve aracın kasko değeri hesaplanarak yaptırılacak kasko sigortasının teminat kapsamı ve kazanılmış olan hasarsızlık indirimi etkilidir. Kasko fiyatları her sigorta şirketinin prosedürüne göre farklılık göstermektedir.

Araç için yaptırılacak kasko fiyatlarını karşılaştırmak için sigorta şirketlerinin fiyatlarını değerlendirme ve en uygun bulunan sigorta şirketine gereken bilgiler gönderilerek teklif alınmalıdır. Poliçede aksi belirtilmediği sürece kasko sadece Türkiye sınırları içerisinde geçerlidir. Aynı şekilde yabancı plaka araçlar da ülke sınırların içerisinde kazaya karışabilir. Kasko teminatlarının aracın kazaya açık olduğu her yerde geçerli olabilmesi için yut dışı teminatının da ek teminat olarak alınması önemlidir. 

Kasko poliçe, aracın alacağı hasarlardan hangisinin karşılanacağının belirtildiği şartname olarak poliçe kullanılır. Teminat durumları, sigortanın ve sigorta şirketinin hakları, sorumlulukları, teminat alınmayan durumlar, kaza ve zarar halinde sürücülerin nasıl belirleneceği gibi durumların, kasko poliçe kapsamında belirlenir. Kasko poliçeleri genel olarak 1 yıl süre ile düzenli olarak hazırlanır.

Araçta meydana gelen hasarın belirli bir kısmını sigorta tarafından karşılanabilir. Kasko sigortası ne kadar kapsamlıysa, zararı karşılama oranı da bir o kadar artacaktır. Kaliteli ve daha fazla sigorta yardımı almak için kasko sigortasına ödenen miktarında bir o kadar fazla olması önemlidir. Kasko bedeli ne kadar olacağı yine araç sahibine bağlıdır. Geçmiş hasarsızlık durumu, aracın yaşı, sürücünün yaşı gibi birden çok faktör kasko primini doğrudan etkilemektedir. Bu sebeple kasko fiyatları en net ve güncel haliyle almak için teklif alınmasında fayda vardır.

Kasko Sigortası Teklifi Nasıl Alınır?

Kasko sigorta teklifi nasıl alınır? Sorusunun cevabı diğer sigorta şirketleri arasında kişiye uygun seçilen kasko sigortası seçeneği değerlendirilir ve sigorta şirketine gereken bilgiler gönderildikten sonra kasko sigortası teklifi yollanır. Uygun görülen sigorta seçildikten sonra çok kısa bir süre içerisinde işlemler halledilir. Poliçe bilgileri mail olarak atılarak kasko sigortası yaptıran kişiyi bilgilendirilir. Daha kapsamlı kasko sigortası kişinin isteğine göre seçilir. İstenen imkanlar eklenir veya istenmeyen kasko imkanları kaldırılabilir. 

Kişinin ihtiyaçlarına göre ayarlanan kasko sigortası çok kısa süre içerisinde halledilir. Online ödeme ile kaskoyu satın aldıktan sonra kısa sürede trafiğe çıkılabilir. Araç sahibinin istediği fiyata göre kasko sigortası ayarlanır ve senede 1 ödeme yapılır. Kasko poliçe sigorta priminin tamamı veya taksitle ödenmesi kararlaştırılmış ise primin ilk taksit ödemesinin, poliçe hazırlandıktan sonra poliçenin teslimine kadarki süreçte ödenmesi gerekir. Poliçe sahibinin, prim veya peşinatı ödemezse poliçe kendine teslim edilmiş olarak, belli poliçe teminatı aktif hale getirilemez. 

Ödemenin zamanında yapılmasının ardından sigortanın başlangıcı ve bitişi taraflar arasında aksi kararlaştırılmadıkça Türkiye sınırları içerisinde başlar ve bitiş günü aynı saatte biter. Sigortalı araca zarar verici olayın yaşandığı günden itibaren 5 iş gününde rizikonun yani zararın geçekleştiğini sigortacıya bildirmekle sorumludur. Zararın gerçekleşmesi halinde sigortacı, hasar ile ilgili tutulan belgelerin ilgili kişiye verilmesi halinde, en geç 15 gün içerisinde hasar ve tazminat miktarını sigortalı kişiye bildirmekle yükümlüdür. Kaskolu aracın çalınması durumunda, aracın bulunma ihtimaline karşın yaklaşık 30 günlük bir bekleme süresi başlatılır. Bu süre içerisinde araç hala bulunamadıysa bu durumda aynı işlemler ile sigorta şirketine başvuruda bulunulması gerekir. 

Araç belirlenen süre içerisinde hasarlı olarak bulunur ise oluşan hasar sigorta şirketi tarafından kasko dahilinde karşılanır. Ödemeler konusunda anlaşma sağlanamaz ise bu durumda da sigorta tahkim komisyonu başvurusu yapılması önemlidir. 

Kasko Teminatları ve İndirimleri Nelerdir?

Kasko teminatları ve indirimleri, kasko sigortası yaptırmadan önce sigorta yaptırmak isteyen kişinin bütçesini ve taleplerine uygun ve kasko türüne göre ek teminatlarını belirlemesi gerekmektedir. Kasko türü, kasko ana teminatları çerçevesinde belirlenir. Bu nedenle öncellikle kasko ana teminatlarını bilmek gerekir. Kasko sigortasının ana teminatı, aracın trafikte veya park halindeyken başka bir aracın, kasko sahibi kişinin aracına çarpması gibi durumların teminatını verir.

Trafikte motorlu veya motorsuz olan bir araçla çarpışması, aracın herhangi bir nedenden yanması ya da patlaması, aracın veya parçalarının çalınması gibi durumlarda yine ana teminatlar içerisinde bulunur. Kaskonun poliçesinde yer alan teminatlar arasında, sürücülerin bütçesine ve taleplerine göre şekillenebilir. Fakat temel anlamda belli teminatların yel aldığı 4 farklı kasko çeşidi bulunur. Kasko, genişletilmiş kasko, tam kasko ve dar kaskodur. 

Genişletilmiş kasko standart kasko sigortalarına göre ekstra olarak avantajlardan yararlanmayı sağlıyor. Kasko cam değişimi, yetkili olmayan kişilerin çekmesi, anahtar kaybı gibi teminatların sunan genişletilmiş kasko ile karşılaşılan pek çok kaybın güvence altına alıyor. Kasko cam değişimi, kasko sigortaları tarafından teminat verilebilir. 

Bu durum aracın hasarsızlık durumuna zarar vermemektedir. Kasko mini onarım imkanıyla, araç sahibinin en çok ilgisini çeken avantajlar arasında yer alır. Kasko mini onarım limiti dahilinde, aracın boyasındaki hasarları düzeltebilir, kaporta göçüklerinin onarımını, ön camı ve döşemelerin tamiri için mini kasko sigortası kullanılabilir. Genişletilmiş kasko ile tam kasko arasındaki farklar vardır. Genişletilmiş kasko ile tam kasko arasındaki fark, tam kaskoya göre genişletilmiş kasko sigortası daha kapsamlıdır. Böylelikle aracın daha fazla güvenilir bir şekilde korunmasına olanak tanır. 

Kasko Fiyatları ve Hasarsızlık İndirimleri

Kasko fiyatları ve hasarsızlık indirimleri, kasko sigortası alınırken büyük indirim avantajları sunarak iyi sürücülerin daha fazla avantajlara sahip olmasını sağlar. Bu imkan sayesinde indirim oranları, hasarsızlık kademeleri göz önünde bulundurularak yapılmaktadır. Hasarsız geçirilen dönem farklı kademlerde değerlendirilir. Herhangi bir hasar yaşanmaması halinde bir sonraki dönem için belli bir seviyede indirim yapılır. Her kasko şirketi kendi indirimi farklıdır. 

Poliçe fiyatlarını veya kasko sigortası tekliflerini belirleyen önemli unsurlardan biride hasarsızlık indirimidir. Bu indirimden yararlanmak için bazı şartları yerine getirmek gereklidir. Hasarsızlık indirimi için aracın hasarsızlık bir süreç geçirmesi ve poliçe yenileme dönemlerine dikkat edilmesi gerekmektedir. 

Kasko başlangıç süresinden itibaren tam 1 sene sürmektedir. Poliçenin yenilenmesi gereken döneme geldiğinde araçta bu süre içerisinde bir kusur bulunmuyorsa, söz konusu indirimden yararlanılabilir. Sigorta sahibinin kusurlu olduğu kaza gerçekleşmesi sonucunda hasarsızlık indirimlerinden yararlanılabilir. Sigorta sahibinin kusurlu olduğu kaza gerçekleşmesi durumunda kaza masrafı kasko şirketi tarafından karşılanmaktadır. Ancak bir sonraki dönemde indirimden yararlanma masrafı karşılanmayacaktır. Aracın satılması veya el değiştirilmesi sonucunda indirim imkânı kaybedilir. Bu sebeple kasko sona erecek ve kullanılmayan primler de kişiye iade edilmiş olur. Kaskonun yenilenmesi ya da kaskoya ara verilmesi durumunda yine indirim hakkı kullanamaz. Bu nedenle indirimden etkili bir şekilde yararlanmak için kasko sürelerinin iyi bir şekilde takip edilmesinde yarar sağlar.

Nasıl çalışıyoruz

Sigortalama aşamalarında teklifler için
neler yapıyoruz?

01

Sizi dinliyoruz

İhtiyaçlarınızı öğrenmek için sizi dinliyoruz

02

Araştırıyoruz

Size uygun sigorta için acentalardan teklif alıyoruz

03

Size sunuyoruz

Sizin için en uygun fiyat ile poliçenizi oluşturuyoruz.